Фотоальбом

Статті - Зубна щітка

Зубна щітка

Здавалося б, про що тут говорити? Купуй ту, що бачив в рекламі по телевізору або придивилася на вітрині. І міняй не рідше раз на три місяці. Не забувай користуватися. І буде тобі щастя і здорові красиві зуби.
Так. Все так і є. Але тут, як у кожній справі, існують свої тонкощі. І не очевидні моменти. Про них і спробуємо розповісти.

Щетина.
Ймовірно, найголовніша і важлива частина будь щітки. Від її властивостей залежить якість і ефективність впливу на ясна і емаль зубів. У переважній більшості сучасних зубних щіток для цих цілей застосовують нейлонові волокна. Рідше - з поліуретану. У них зазвичай вводиться спеціальний шар барвника - індикатора. І зміна його кольору підказує - щітку пора міняти.
Можливо, привабливо буде виглядати щетина з натуральних волокон. Але «екологічна» зубна щітка, на жаль, швидко втрачає свої властивості. Натуральна щетина дуже ломка і гігроскопічна (вбирає воду). Правда, злі язики кажуть, що мокра щетина - благодатний грунт для розмноження бактерій. Не впевнений. Але як не крути, термін корисної служби такої щітки буде дуже недовгий.
Окремо варто зауважити, що на підроблених зубних щітках, яких зараз дуже багато, що використовується сама звичайна волосінь. І нічого, крім шкоди яснам принести не може.

Рукоятка.
Хороша рукоятка зазвичай виконується з якісного пластика з обов'язковою гумовою вставкою. На підробках - просто заливка пластмасою іншого кольору. Украй корисна шарнірна вставка між головкою і рукояттю зубної щітки. Вона оптимізує ступінь тиску, не дозволяючи травмувати ясна надмірно енергійними рухами при чищенні. На більш дешевих підробках цей шарнір просто імітується і практично не працює.
До речі, щодо ціни - хороша, якісна щітка не може коштувати дешевше 2$. Недбало виконана і груба упаковка так само видає неякісний товар.
Можливо, тут буде доречно сказати і про механічні зубні щітки. Стоматологи рекомендують використовувати їх в якості доповнення. Не частіше одного або двох разів на тиждень. Величезним плюсом цих корисних пристроїв є їх ефективність у боротьбі із зубним нальотом.


І на закінчення ще одна порада. Купувати нову щітку краще все-таки в аптеці. Більше шансів купити справжню і якісно зроблену річ.