Фотоальбом

Статті - Жувальна гумка

Жувальна гумка

Жувальна гумка була винайдена в США Уїльям Семпл сто з гаком років тому.
Сам винахідник лише запатентував її, проте ніколи не намагався робити, а тим більше використовувати. І тим не менше, жувальна гумка отримала в світі дуже широке поширення. Тільки в США продається понад сто видів жувальних гумок. Одним американцем за рік в середньому вживається більше 300 штук жуйок. А загальні витрати громадян США на її придбання складають 2 мільярди доларів.
Мода на жувальні гумки охопила світ після Другої Світової війни, і знову ж таки, з подачі американців. У Росії випуск жуйок почали з 1970-х років.
ТВ-реклама приписує жуйку самі чудодійні властивості, мовляв, зміцнює зубну емаль, запобігає утворенню зубного каменю, усуває неприємний запах з рота, нормалізує кислотно-лужний баланс в ротовій порожнині, і так далі. Все це, м'яко кажучи, повна нісенітниця. А тим більше якщо до складу жуйки входить цукор, то ні про яку свіжості дихання мови йти не може, адже рот перетворюється буквально на фабрику з виробництва бактерій - винуватців неприємного запаху. Використання замінників цукру призводить до іншої біді: прямим шляхом шкодить здоров'ю. Адже компоненти з кодовою назвою на букву Е здатні викликати різні хвороби, у тому числі стоматологічні.
Взагалі, якщо користь від жувальної гумки і є, то тільки після їжі і тільки перші 5-10 хвилин. У такому випадку до корисним властивостям можна віднести посилення секреції шлункового соку, поліпшення травлення і часткове очищення порожнини рота (хоча зубна щітка на порядок краще). Ну, а тривале і часте жування жуйки може перерости в звичку, і викликати гастрит і інші проблеми. Затяжне жування гумки сприяє розхитуванню пломб, зубних коронок і інших зубних імплантантів. А ще гірше - палити і жувати жуйку одночасно, тому як канцерогени тютюнового диму разом зі слиною починають потрапляти в шлунок.
Так що, краще відмовитися від регулярного споживання жувальної гумки, для свого ж блага. І не варто вірити рекламі про корисні властивості жувальної гумки, це все нісенітниця. У людини жує жуйку відбувається лише часткове очищення порожнини рота - жувальних поверхонь зубів, а поява карієсу, як правило, відбувається на міжзубних поверхнях.
Таким чином, висновок - істотної користі від жуйки в профілактиці стоматологічних хвороб немає, зате має місце шкода. Потрапивши в ротову порожнину жувальна гумка сприймається організмом, як смачна їжа і він починає активно виділяти шлунковий сік, щоб розкласти це їжу. Здорова людина може з цим впоратися, але не без наслідків для здоров'я, а ось при різних гастритах шкоду жуйки дуже істотний. З усього вищесказаного випливає висновок: від вживання жувальної гумки куди більше шкоди, ніж користі, а тому - краще нею не зловживати. А дітям вона тим більше протипоказана.