Фотоальбом

Статті - Потемніння зубної емалі

Потемніння зубної емалі

Існує ряд факторів, що призводять до потемніння зубної емалі:

Вживання деяких продуктів чи напоїв. Кава, чай, кола, вино, а також деякі фрукти і овочі (наприклад, яблука і картопля) можуть сприяти зміні кольору емалі.

Вживання тютюну. Паління або жування тютюну може призводити до утворення плям на емалі.
Недотримання гігієни порожнини рота. Зміна забарвлення зубів може бути пов'язано з відсутністю правильних навичок чищення зубів і користування флоссом, що дозволяють ефективно видаляти зубний наліт і фарбувальні речовини (кава, тютюн).

Вплив захворювань. Колір емалі може змінюватися при деяких захворюваннях, що впливають на стан зубної емалі (твердого покриття зубів) і дентину (основний тканини зуба, розташованої під емаллю). Зміна забарвлення зубів може виникати як побічний ефект при лікуванні ряду захворювань (наприклад, при променевої терапії в області голови та шиї або хіміотерапії). Крім того, деякі інфекції у вагітних можуть приводити до зміни забарвлення зубів у новонароджених, зумовленого порушенням розвитку зубної емалі у плода.

Прийом ліків. Відомо, що антибіотики тетрациклін і доксициклін мають здатність змінювати забарвлення зубної емалі, якщо вони приймаються в дитячому віці, коли зуби ще розвиваються (до 8 років). Ополосківателі і антисептики для порожнини рота, що містять хлоргексидин і цетілпірідінхлорід, можуть також викликати фарбування емалі. Зміна кольору зубів може спостерігатися при прийомі деяких антигістамінних засобів (наприклад, Бенадріл), антипсихотичних і гіпотензивних засобів.

Стоматологічні матеріали. Ротрута, що застосовуються в стоматології матеріалів (наприклад, амальгамові пломби і особливо склади, що містять сульфід срібла) можуть надавати зубам сіро-чорний відтінок.

Вік. В процесі старіння відбувається стирання зовнішнього шару емалі, крізь яку починає просвічувати природний жовтуватий колір дентину.

Спадковість. У деяких людей емаль від природи міцніше і яскравіше.

Фактори зовнішнього середовища. Зміна кольору зубів може бути обумовлено надлишком фтору в організмі, пов'язаних або з надмірним надходженням його з зовнішнього середовища (наприклад, через природно підвищеного вмісту фтору у воді), або з надмірним використанням фторовмісних засобів (аплікації фторовмісних препаратів, застосування фторовмісних ополосківателей для рота , зубних паст і харчових добавок).

Травми. Наприклад, у маленьких дітей пошкодження зубів при падінні може привести до порушення формування емалі. Травма може бути причиною зміни кольору зубів і у дорослих.

Як попередити зміну забарвлення зубів?

Уникнути зміни кольору зубів допомагає ряд простих змін в образі життя. Наприклад, якщо п'єте багато кави та /або курите, подумайте про те, щоб зменшити споживання кави або тютюну або зовсім відмовитися від них. Крім цього, рекомендується приділяти більше уваги гігієні порожнини рота - регулярно чистити зуби і користуватися флоссом, а також проводити професійну чистку зубів раз на півроку.

Якщо потемніння зубної емалі спостерігається без явних причин (особливо, коли це поєднується з іншими симптомами), зверніться за консультацією до стоматолога.

Які існують методи відбілювання зубів?

Методи лікування можуть варіювати в залежності від причин зміни кольору емалі, наприклад:

Навчання правильній техніці чищення зубів і користування флоссом.
Відмова від вживання фарбувальних продуктів і напоїв.
Бондинг
Вініри
Застосування безрецептурних засобів для відбілювання зубів
Професійне відбілювання зубів в умовах стоматологічної клініки