Фотоальбом

Статті - Чутливі зуби

Чутливі зуби

З розвитком цивілізації, ми стаємо все більш чутливими. Все частіше і частіше страждаємо від алергії, у нас більш чутлива шкіра, волосся і очі, і навіть зуби. У той час як у випадку з шкірою або волоссям пропонується безліч різних препаратів, то з зубами не все так просто. Тому боротьбу з надто чутливими зубами ми повинні починати у ванній кімнаті. І не зубною пастою, а вмінням.
Корчите лице від болю, коли п'єте гарячу каву, соки з кислих фруктів або їсте морозиво? Відчуваєте дискомфорт під час глибокого дихання через рот. Зуби гостро реагують на звичайне чищення.
Все це найпоширеніші симптоми чутливих зубів,  відомі більшості з нас.  Спостереження показують, що майже кожна друга людина страждає від підвищеної чутливості зубів. Також виявилося, що більшість з нас самі довели себе до такого стану. Ризик гіперчутливості зубів збільшується з віком і зростає надалі, починаючи від 25 до 30 років. Все відбувається за рахунок зменшення з року в рік товщини емалі, яка є природним бар'єром, що захищає зуби від дратівної дії зовнішніх факторів. Формування чутливості зубів тісно пов'язане з анатомією зуба. Зуб складається з дентину, всередині якого знаходиться пульпа (нерв), що проходить по тисячі каналів, по всій площі зуба. Здоровий зуб має природний рівень захисту - жорсткий і щільний шар 98% мінералізованої емалі. Підвищена чутливість може з'явитися двома способами.
В ситуаціях, коли пошкоджується емаль. Пошкоджена зубна емаль не захищає дентин, в якому розташовується нерв, що і призводить до дискомфорту. Другим джерелом захворювання пародонтозу - оголення кореня зуба. Позбавлений захисної функції ясна корінь дуже чутливий до пошкоджень. Саме тому руйнування поверхні кореня відбувається, набагато швидше і більш болісно, ніж у випадку з підвищеної чутливості в результаті пошкодження емалі. Здорова емаль зуба повністю захищає нас від гіперчутливості. Але проблема в тому, що з кожним днем ця природна ізоляція слабшає. Тому підвищена чутливість зубів є захворюванням, яке в першу чергу зачіпає тих, хто не в змозі контролювати свої дієти, хто не хоче помічати наявні проблеми із зубами і тих, хто відмовляється чистити зуби. Підвищену чутливість зубів можна вилікувати, але якщо її ігнорувати, то це може призвести до серйозних захворювань. Все ж процес частково звертається. У початковій стадії хвороби, коли тканини ще не дуже погані, чутливість дійсно може зникнути в результаті природних процесів, а саме створення, так званого вторинного дентину. Якщо ви не поміняєте свої звички і не погодитеся з вашим лікарем, гіперчутливість - повернеться. Тим часом, чутливість може бути розглянута у відносно простій формі. Часто достатньо, щоб покрити пошкоджену зубну емаль і відкритий дентин спеціальними матеріалами, які повинні бути вибрані відповідно до першопричиною гіперчутливості: деякі матеріали корисні при пошкодженої зубної емалі, а інші є ефективними при відкритому дентині. Рішення за їх вибором повинен прийняти стоматолог!!!