Фотоальбом

Статті - Бруксизм

Бруксизм

Нічний скрегіт зубами уві сні - дане явище найчастіше стосується дітей, особливо дошкільного віку, але також зустрічається бруксизм і у дорослих. Тому сказати, що бруксизм буває тільки у дітей не можна.
Існує безліч думок про причини появи даної проблеми. У народі кажуть, це є ознакою наявності глистів. Одні вчені, що це - прояв порушень регуляції глибини сну. Інші, що бруксизм (нічний скрегіт зубами уві сні) - наслідок неправильного прикусу. Однак, більшість сходяться на думці, що бруксизм виникає у людей, що зазнають стресові ситуації, неспокій, напруженість, гнів. Все це відноситься і до дорослих. Іноді короткі напади бруксизму трапляються у абсолютно здорових і життєрадісних людей.
Як говорилося раніше діти більшою мірою схильні до бруксизму, частіше ця проблема з віком проходить сама собою. Однак, батькам варто звернути на цю проблему належну увагу. Якщо у дитини вранці після нічних нападів з'являється головний біль, біль в щелепних суглобах, то тут не обійтися без допомоги грамотних фахівців, таких як - психоневролог і стоматолог. Перший допоможе виявити причину захворювання, а другий - врятувати зуби від згубного впливу. Щоб виключити дану проблему як психологічну з пацієнтами найчастіше проводять аутотренінги, навчають прийомам саморегуляції, адже дуже часто через бруксизму в людях розвиваються внутрішні комплекси, що заважають жити спокійно.
Яке лікування бруксизму і які ж методи використовують найчастіше для усунення цієї недуги? Наприклад, прийом самоконтролю положення щелеп під час неспання за принципом «Губи разом, зуби нарізно». Також фахівці радять перед сном як слід втомити жувальну мускулатуру ретельним пережовуванням чого-небудь (яблуко, морква). М'язову напругу допомагає зняти гарячий компрес на область жувальної мускулатури. Для того, щоб захистити зуби стоматологи рекомендують використовувати спеціальні капи та інші пристосування.
Але, проте, не варто забувати, що найчастіше нічний скрегіт зубами уві сні (бруксизм) викликається саме внутрішніми переживаннями. А тому варто згадати про антистресових заходах: правильне харчування, прогулянки, режим дня. Дотримуючись ці прості рекомендації, люди швидко звільняються, від цієї недуги.